e_yaschuk


Нічого, крім душі, не маю


Previous Entry Share Next Entry
Muse
e_yaschuk
Близько місяця в інтернетрях гуляє інформація, що в травні Muse приїздять до Києва. І це правда. Не знаю як музиканти збираються наживо грати пісні з останнього альбому, але безсумнівно все буде на найвищому рівні. Минулого разу (далекого 2007-го) британські хлопці прихопили з собою до Києва дві фури апаратури (38 тонн) і близько сотні чоловік технічного персоналу. Не здивуюсь, якщо тепер вони приїдуть з малим симфонічним оркестром.
  Існує думка, що більшість талановитих і неординарних людей - виходці із глухої провінції. Їх не відволікають міські розваги, вони вільні від стереотипів і мають обмежений вибір занять. Це про Muse. Тріо з глухого провінційного містечка Тінмут, вони проводили 20-годинні репетиції, щоб не вмерти зі скуки.

"Всі мої друзі були або наркоманами, або музикантами. Я обрав останнє і навчився грати. Це і врятувало мене - якби я не грав в групі, то неодмінно став би наркоманом."(Мет Беламі, вокаліст, гітарист, клавішник - М.Б)Як більшість відомих музикантів, хлопці досі не знають нот і грають на слух. Цей факт набуває ще більшої ваги, коли знаєш що грає цей гурт. Для мене показовим був момент київського концерту, де Мет одночасно однією рукою виконував дуже складний пасаж на фортепіано, іншою тепінгом грав на гітарі і співав не просту вокальну лінію в мікрофон.

"Я досі не знаю нот. В мене були хороші здібності і я завжди все хапав дуже швидко. Я біг по музичній грамоті, тому що не міг йти." (М.Б)

Мет Беламі певний час займався спіритизмом, звідси і пішла назва гурту.

"Я пам"ятаю, один медіум говорив про музи. Коли живеш творчим життям, не можеш не думати про музи, саме тому я так назвав свій гурт" (М.Б)Пісня Unintended була написана після довгої телефонної розмови з дівчиною, в яку Мет був закоханий.

"Ми назвали пісню Unintended тому, що її ідея прийшла до нас нізвідки, і я не збирався її писати. Вона викликана моїми почуттями до тієї дівчини" (М.Б)

У по-справжньому сильних альбомах має бути сильна перша пісня. Sunborn була такою.

"Sunborn про подорожі в інші світи, вигадані або справжні, коли ти розумієш, що це не те, на що ти очікував" (Домінік Ховард, барабанщик - Д.Х)На початку 2001-го року Muse дозволили компанії Apple Macintosh використовувати свою пісню Sunborn для реклами нових "Маків". В контракті фігурувала п"ятизначна сумма. Згодом Dior підписав рекламний контракт з Muse на пісню Space Dementia.

Citizen Erased - моя улюблена пісня, яка звучить на коцертах дуже рідко через технічно важке виконання. Крім того, що вона має чудову назву, вона відсилає до Оурелівського 1984, де незгодні громадяни просто стераються з лиця землі, а держава керується брехнею.

"Ми намагались висловити в пісні те, що значить сумніватись" (М.Б)

Пісня Megalomania відзначилась особливим нестандартним рішенням при записі. В пошуках власного звучання гурту довелось орендувати храм.

".. люди використовують релігію і всілякі такі штуки, щоб досягнути влади над іншими. (Я дістався до органу), зайшов туди, в церкву, і записав цю вкрай антихрестиянську пісню прямо під статуєю Ісуса. Це був темний момент мого життя." (М.Б)

Пісню In Your World вирізняв гітарний риф, явно відчувший вплив знаменитої бахівської "Токкати і фуги ре мінор", написаної в 1708 році і вокал, ніби когось спалюють на вогнищі. Dead Star написана в США ввідразу після подій 11 вересня 2001 року.

"Ми створили цю пісню про масову істерію і про те, як люди поспішали звинувачувально ткнути пальцем в когось, хоча насправді їм варто було вказати на себе" (М.Б)Насправді музика Muse пронизана не лише мотивами Баха:

"Дещо з російської класичної музики дуже сильно вплинуло на наше звучання. Я люблю Рахманінова і Чайковського. Я завжди відчував, що наш звук - це дещо середнє між їх фортепіанною музикою і справжнім хард-кором." (М.Б)

Absolution - формально відпущення гріхів. Цей альбом про війну, релігію, смерть, знищення.
"Протиріччя є всередині кожного з нас. Якщо ви прямо зараз озирнетесь навколо, то побачите, що навколо вас купа друзів і людей, яких ви любите, але якщо подивитись на це в більш широкому сенсі, то вигляд буде менш оптимістичним" (М.Б)

Існує дуже цікава книжка про гурт, раджу.До зустрічі на концерті!

  • 1
Звідки інфа? Бо дуже хоцця ще раз на це диво подивитись :-)

Інформацію підтвердив комерційний директор однієї відомої радіостанції.

Хм, хм... Дочекаємось оновлень у розділі "Тур дейтс" :-)

З"явилась інформація про концерт в Києві на офіційному сайті, вібудеться 24 травня в палаці спорту. Сьогодні старт продажу квитків, вартість 500-1100 грн.

Так-так, дякую! Пишуть, що фізично можна буде купити з 7-го. Тут є сумніви, але з 9-го -- вже напевно :-) Гуд, гуд ньюз!

Sunborn? швидше за все new born/ sunburn-як варіант)

це напевно, не найважливіше в даному пості

  • 1
?

Log in